From: news

ORDER OF RUNNING

in-slips-1

NORTH KILKENNY
Saturday, Sunday 22nd & 23rd Dec
Judge: Liam Kelly
Slipper: Brian Doyle
Start 11.00am both days.
SATURDAY: Twice through Derby TS & Oaks TS. Once through All Age Bitch Stake & Walsh Memorial Cup (immediately after interval).
SUNDAY: Start with Harecatchers Stake, Moate Street Boy Cup & complete card.

FETHARD OPEN
Sunday 23rd December
Judge: Alan Robinson
Slipper: Joe Egan
Meet at Ballroom Car Park, Fethard at 10.30am.
First brace in slips at 11.00am

ROSEBERRY OPEN  
Wednesday 26th December
Judge: Eugene Doyle
Slipper: John Doogue
Meet at Newbridge College (rear gate) at 9.30am.
First brace in slips at 10.00am

BORRISOLEIGH    
Wednesday, Thursday 26th & 27th December
Judge: Philip Buckley
Slipper: Michael Rafferty
Start 11.30am both days.
WEDNESDAY: Twice through Derby TS & Oaks TS. Once through Hitchin Post Cup.
THURSDAY: Start with Pallas Stake, Glenkeen Stake, Rathmoy Stake & complete card.

CO KERRY  
Wednesday, Thursday 26th & 27th December
Judge: Brendan Purcell
Slipper: David Galvin
Start 11.00am both days.
WEDNESDAY: Twice through Derby TS, Oaks TS & Kingdom Cup.
THURSDAY: Start with Working Members Stake, Baily Cup, Inter Club Stake, Surplus Stake & complete card.

CORK   
Wednesday, Thursday 26th & 27th December
Judge: Paul Horan
Slipper: Brian Doyle
Start 11.30am both days.
WEDNESDAY: Twice through Derby TS. Once through Reserve Oaks TS (before interval), Cork Cup (immediately after interval) & Jack Ryan Memorial Inter Club (at end of day).
THURSDAY: Start with Garnet Bounds Members Stake, Derby TS, Reserve Oaks TS, Cork Cup, Jack Ryan Memorial Inter Club, Hedge Road Three Course Duffer & complete card.

DUNDALK / BALBRIGGAN   
At The Commons, Dromiskin
Wednesday, Thursday, Friday 26th, 27th & 28th December
Judge:  John O’Connell
Slippers: Mark Gorman & Padraig Reynolds
Start 11.30am all three days.
WEDNESDAY: Twice through Dundalk Oaks TS & Dundalk Derby TS. Once through Dundalk Working Members Stake & Corn Cuchullain (after interval).
THURSDAY: Twice through Balbriggan Oaks TS & Balbriggan Derby TS. Once through Balbriggan All Age Bitch Stake & Balbriggan Duffer Stake (after interval).
FRIDAY: Commence with Duffer Stakes & complete both cards.

MOONCOIN   
Wednesday, Thursday 26th & 27th December
Judge: Liam Kelly
Slipper: Diarmuid Mackey. Asst Slipper: Kieran Houlihan.
Start 11.00am both days.
WEDNESDAY: Twice through Derby TS & Oaks TS. Once through All Age Bitch Stake, Jubilee Cup & Champion Puppy Stake (all after interval).
THURSDAY: Start with Local Stake, Ted Moore Memorial, Dick Dunphy Memorial, All Age Consolation Stake & complete card.

ROSCOMMON    
Wednesday, Thursday 26th & 27th December
Judge: Bernard Goold
Slipper: Denis Crowley
Start 11.30am both days.
WEDNESDAY: Twice through Oaks TS. Once through Derby TS.
THURSDAY: Start with Working Members Stake, Munsboro Stake & complete card.

SOUTH CLARE   
Wednesday, Thursday 26th & 27th December
Judge: Alan Robinson
Slipper: Richard Quinn jnr.
Start 11.30am both days.
WEDNESDAY: Twice through Oaks TS. Once through Reserve Derby TS & South Clare Cup (before interval) & once through All Age Bitch Stake (immediately after interval) and once through Working Members Stake (at end of day).
THURSDAY: Start with Members Stake, Working Members Stake, Oaks TS, Reserve Derby TS & complete card.