From: news

Order of Running

in-slips-1

FRESHFORD
Thursday, Friday 21st & 22nd November
Judge: Bernard Goold; Slipper: Brian Doyle.
Start 11.00am both days.
Thursday: Twice through Derby TS and Oaks TS. Once through Handsome Billa Purdon Cup.
Friday: Start with Kennedy Cup, Sean Flynn Memorial Stake and complete card.

KILLIMER KILRUSH / SOUTH CLARE   
(At Killimer Kilrush)
Friday, Saturday, Sunday 22nd, 23rd & 24th November
Judge: John O’Connell ; Slipper: Anthony McNamara.
Start 11.30am all three days.
Friday: Twice through South Clare Oaks TS and South Clare Reserve Derby TS. Once through Killimer Kilrush All Age Bitch Stake (before interval) and Killimer Kilrush Harecatchers Stake (at end of day).
Saturday: Twice through Killimer Kilrush Oaks TS & Killimer Kilrush Reserve Derby TS. Once through Gilligan & McMahon Cup (immediately after interval).
Sunday: Start with Harecatchers Stake, South Clare Oaks TS, Killimer Kilrush Oaks TS & Killimer Kilrush Reserve Derby TS, All Age Bitch Stake, Gilligan & McMahon Cup and complete card.

WESTMEATH UNITED  
(Incorporating Trim stakes also)
Friday, Saturday, Sunday 22nd, 23rd & 24th November
Judge: Liam Kelly. Slippers: Damien McHugh & John Cottrell.
Start 11.30am all three days.
Friday: Start with Trim Oaks TS. Twice through Trim Oaks TS & Trim Derby TS. Once through Trim Working Members Stake.
Saturday: Twice through Westmeath Utd Derby TS & Westmeath Utd Oaks TS. Once through Belsize Cup.
Sunday: Start with Riverdale Stakes and complete card.

GOREY 
(Incorporating Enniscorthy and Wexford stakes also)
Saturday, Sunday 23rd & 24th November
Judge: Bernard Goold; Slipper: Richard Quinn jnr.
Start 11.30am both days.
Saturday: Once through Wexford Oaks TS, Gorey Derby TS, Enniscorthy Derby TS, Gorey Reserve Oaks TS and Slaney Cup.
Sunday: Start with Inter Club Stakes and complete card.

LISTOWEL
Saturday, Sunday 23rd & 24th November
Judge: TBC ; Slipper: David Galvin.
Start 11.30am both days.
Saturday: Once through Derby TS, Oak TS & Maurice Cahill Stake (before interval) and once through All Age Bitch Stake and John Prendiville Cup (after interval).
Sunday: Start with Maurice Cahill Stake & complete card.

THURLES
Saturday, Sunday 23rd & 24th November
Judge: Paul Horan; Slipper: Joe Egan.
Start 11.30am both days.
Saturday: Once through Derby TS, Oaks TS & Richie Maher Cup.
Sunday: Complete Card.

CASHEL  
(Incorporating Knockgraffon & New Ross stakes also)
Tuesday, Wednesday 26th & 27th November
Judge: Paul Horan; Slipper: David O’Connor.
Start 11.00am both days.
Tuesday: Once through Knockgraffon Trial Stakes, New Ross Trial Stake, Cashel Trial Stakes & All Age Cup.
Wednesday: Start with Working Members Stake and complete card.